Jak vybrat ty správné půdní schody

  • Nejprve je nutné si zvolit ten správný rozměr  schodů podle kterých si připravíme stavební otvor.
  • Největší chybou je, pokud si investor  nejprve vytvoří  libovolný stavební  otvor a potom jde vybírat schody. Na trhu je několik typizovaných rozměrů a však z funkčního hlediska jsou nejvhodnější a také nejpoužívanější ty, ve tvaru obdelníku o rozměrech 120,130 či 140x70cm.Takto zvoleným otvorem je možné také již ledacos vynést .
  • Dále je důležitá celková síla stropu. Pokud budete mít například foukanou izolaci, je potřeba zvolit schody s vyšším rámem tzv. tubusem schodů.
  • Poslední rozměr, který je nutné znát je světlá výška místnosti, ve které budou schody umístěny. Je to hlavně z důvodu možnosti nastavení schodů na danou výšku místnosti. U většiny schodů je to max 265,275 nebo 280cm. Pokud budete požadovat delší, je nutné schody objednat na zakázku dle potřeby .
  • Pokud máme vybrané schody co do rozměrů, přichází na řadu hodně opomíjená otázka a tou je jejich vhodné použití. To znamená, do jakých prostorů budou schody montovány.
  • Pokud budou půdní schody montovány do teplotně vyrovnaných prostor, což může být např. z nevytápěné garáže na půdu a nebo třeba naopak z vytápěného obytného prostoru do vytápěného podkroví, je možné zvolit kterékoliv schody z naší nabídky.
  • Ale pozor! Jakmile budete schody montovat do teplotně rozdílných prostorů, jako je například z obytné části (chodby) do nevytápěné půdy a to i přesto, že máte izolaci také v krovech, je nutné volit schody s co nejvíce izolovaným spodním víkem a vyřešenými tepelnými mosty, jako je například spodní kovový rám a tubus schodů z vysoce kvalitní MDF. I takové schody je ale vhodné doplnit ještě o Blowerdoor těsnící set.
  • Pro zjednodušení, jsme vám u každého typu schodů uvedly potřebné informace. Po kliknutí na obrázek, se vám zobrazí kompletní jejich specifikace a detail schodů.

 

tech_popis

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.